Základní informace o pojištění do zahraničí

Veškeré základní informace o pojištění do zahraničí online sjednávaném - najdete na patřičných stránkách každé konkrétní pojišťovny. Jeho nezbytnou součástí je i poučení pro potenciálního klienta, který má v úmyslu si sjednat zahraniční pojištění. Nejprve však musí splnit podmínku vymezující věk – tedy starší 15 let, která je nezbytná. Dále musí být vymezen časový úsek, a to buď krátkodobý, který má rozpětí nejméně 1den nebo dlouhodobý s maximální délkou 365 dní – tedy 1 kalendářní rok. Pojištění vzniká na základě pojistné smlouvy a poukázáním pojistného.

Poukázání pojistného

Poukázání pojistného při sjednávání pojištění do zahraničí online může mít několik variant. Záleží na klientovi, na jaké formě platby se domluví s pojišťovnou. Obvykle se dá využít platby kartou, nebo lze použít poštovní poukázku typu A, případně provézt vklad přímo na účet pojišťovny v bance. Jinou možností je zadání příkazu k úhradě – tedy bankovním převodním příkazem, nebo využití systému home banking. Toto jsou nejrozšířenější formy poukázání pojistného, pokud by některá z pojišťoven nabízela ještě jiné varianty plateb za pojištění do zahraničí, bylo by to uvedeno na jejich webových stránkách.

Informační centra

Většina pojišťoven má pro své klienty k dispozici online informační centra, která fungují obvykle nonstop. Pro jakékoliv dotazy o pojištění do zahraničí je možné využít veškerý klientský servis. Kontakty jsou vždy součástí základních informací každé dané pojišťovny. Dotazy lze posílat e-mailem, nebo je možné využití telefonních linek info centra pojišťovny. Další z možností je sjednání osobní schůzky s poradcem. Mnohdy se dá i využít Facebook. Popřípadě lze zjistit i nejbližší pobočky dané vybrané pojišťovny pro osobní sjednání pojištění.

porovnání havarijní pojištění, srovnejte si havarijní pojištění online, nejvýhodnější pojištění do zahraničí